Leczenie bruksizmu – zgrzytania zębami

SZYNY RELAKSACYJNE

Są podstawowym elementem leczenia bruksizmu. Materiał, z których zostaną wykonane szyny dopasowany jest do skali problemu Pacjenta.

BOTOKS MIEŚNI ŻWACZY

Zabieg mający na celu osłabienie siły mięśni żwaczy – mięśni odpowiedzialnych za nieświadomy akt zaciskania zębów.

TERAPIA SKOJARZONA

Leczenie bruksizmu u zródła opiewa o terapię skojarzoną, wielospecjalistyczną. Zgrzytanie zębami to schorzenie na tle nerwowym.

KORZYŚCI LECZENIA BRUKSIZMU

bruksizm

ZNIESIENIE NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO

Poprzez osłabienie siły mięśni żwaczy i eliminację powstawania ich granicznych – maksymalnych sił skurczowych dążymy do osiągnięcia równowagi mięśniowo-powięziowej oraz symetrycznej pracy stawów skroniowo-żuchwowych.

ZAPOBIEGANIE USZKODZENIOM ZĘBÓW I STAWÓW

Zwalczanie nawyku zgrzytania zębami powstrzymuje rozwój zaburzeń w obrębie zębów i delikatnych stawów skroniowo-żuchwowych. To stawy, które umożliwiają otwieranie ust – a więc uczestniczą w akcie mówienia czy żucia pokarmów.

WALKA Z BÓLAMI GŁOWY

Napięciowe bóle głowy, pojawiające się szczególnie po śnie są objawem zmęczenia mięśniowego wynikającego z nocnego zaciskania zębów. Bóle te zwalcza się likwidując nawyk zaciskania zębów.

KOMPLEKSOWE SPOJRZENIE NA PACJENTA

Bruksizm to schorzenie, które należy leczyć wielospecjalistycznie. Jego źródłem jest stan psychonerwowy Pacjenta. Lecząc problem u źródła diagnostykę należy rozszerzyć o dodatkowe konsultacje specjalistyczne.

PRZYCZYNY BRUKSIZMU

ZADBAJ O SWOJE STAWY.


Większość dolegliwości wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych można wyeliminować lub zredukować stosując odpowiednie techniki lecznicze i rehabilitacyjne.

Zadzwoń do nas już dziś +48 604 608 908 lub pisz na kontakt@laserdent.org

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i udzielimy Ci pomocy.

WYRÓŻNIENIA ORAZ PROGRAMY