Kamień nazębny – usuwanie złogów

Widzisz osad i kamień na swoich zębach?

To znak, że Twoje zęby wymagają zabiegów z zakresu profesjonalnej higienizacji stomatologicznej. Złogi nazębne to nie tylko defekt estetyczny, ale również pokłady drobnoustrojów niebezpiecznych dla Twojego przyzębia i zdrowia ogólnego.

białe czyste zęby

SKALING

Zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, czyli nad i poddziąsłowego kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego.

usuwanie złogów nazębnych

PIASKOWANIE

Zabieg polegający na usunięciu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień przy użyciu piaskarki stomatologicznej KaVo.

usuwanie kamienia

POLEROWANIE

Po skalingu i piaskowaniu powierzchnie zębów są polerowane, co zapobiega szybkiemu, ponownemu osadzaniu się kamienia nazębnego.

KORZYŚCI Z USUWANIA KAMIENIA NAZĘBNEGO

BIELSZE ZĘBY

Skaling i paskowanie to zabiegi usuwające kamień i osad nazębny z powierzchni zębów, co sprawia, że zęby są rozświetlone.

ŚWIEŻY ODDECH

Eliminacja nieświeżego oddechu jest wypadkową działania wszystkich korzyści osiągniętych dzięki usuwaniu kamienia i złogów nazębnych.

SPADEK RYZYKA PRÓCHNICY

Brak kamienia nazębnego redukuje zaleganie resztek pokarmowych w miejscach retencyjnych. Redukuje to ilość bakterii oraz ryzyko próchnicy.

EFEKTYWNE LECZENIE

Tylko pozbawiona kamienia nazębnego jama ustna może podlegać ocenie potrzeb leczniczych u danego Pacjenta.

ZDROWE PRZYZĘBIE

Kamień nazębny jest rezerwuarem bakterii powodującym m.in. stany zapalne dziąseł. Jego eliminacja sprzyja procesom regeneracyjnym przyzębia.

LEPSZA HIGIENA

Kamień nazębny utrudnia dotarcie szczoteczki do powierzchni zęba. Jego usunięcie usprawnia codzienną higienę jamy ustnej.

Czym są złogi nazębne? Dowiedz się więcej!

Osad powstający na zębach, niemożliwy do usunięcia podczas codziennego szczotkowania pochodzi główne z przyjmowanych pokarmów oraz płynów, jak również z dymu nikotynowego. Umiejscawia się przede wszystkim w miejscach retencji (zagłębienia na powierzchniach zębów, powierzchnie styczne).

Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna zawierająca bakterie, wirusy i grzyby. Jest przyczyną chorób dziąseł i przyzębia. Sprzyja osadzaniu świeżej płytki nazębnej, zanikom kości a więc również zwiększonej ruchomości zębów i ich utracie.

Zadzwoń do nas już dziś +48 604 608 908 lub pisz na kontakt@laserdent.org

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i udzielimy Ci pomocy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KAMIEŃ NAZĘBNY? OSADY? ROZJAŚNIJ UŚMIECH!


Kamień nazębny to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej. Powstaje zarówno powyżej brzegu dziąsła, jak i pod nim. Kamień nazębny zapewnia miejsce retencji płytki bakteryjnej, co może prowadzić do poważniejszych problemów, w tym ubytków szkliwa i chorób dziąseł. W przypadku obecności kamienia nazębnego bezwzględnie wskazane jest jego usunięcie przed rozpoczęciem leczenia.

WYRÓŻNIENIA ORAZ PROGRAMY